Umreye Giden Ünlüler

seda sayan umre resmi

Kutsal topraklara yapılan Umre yolculukları, her Müslüman’ın doğun duygular yaşamasına neden olur. Tüm insanlar gibi kuşkusuz ünlülerinde Umre seyahati yapmaya hakları vardır ancak Umre’ye gidenler ünlüler olunca insanların ilgisi de büyük bir oranda artar. Ülkemizde tanınan birçok insan Umre seyahati yaparak, kutsal toprakları görmeye gitmiştir. Seda Seyan, Cem Yılmaz, Gamze Özçelik, Ali Koç ve daha birçok ünlü Umre’ye giderek kutsal toprakların manevi dünyasını deneyimledi.

Uzun yıllardır Umreye gitmek isteyen Emel Sayın, 10 günlük Umre seyahati yapan ünlülerden biridir. Özellikle 1990’ların oldukça ünlü isimlerinden olan manken ve sinema oyuncusu Yaşar Alptekin de, Umreye giden bir başka ünlüdür. Yaşar Alptekin yaptığı Umre ziyareti sayesinde hidayete erdiğini ve hayatının değiştiğini söyleyerek, tüm medyanın ilgisini üzerine çekmişti. Türkü söyleyerek şöhretin kapılarını aralayan Ceylan da, kutsal topraklara giden ünlüler arasında. Sahne hayatının gereksinimleri yüzünden tesettüre girmeyeceğini söyleyen Ceylan, yine de kutsal toprakların kendisi üzerinde büyük bir etkisi olduğunu belirtmişti.

Kuşkusuz kutsal topraklara yapılan Umre ziyaretleri arasında en meşhur olanlardan birisi de, şarkıcı Seda Sayan tarafından gerçekleşen Umre ziyaretidir. Ailesi ile birlikte Umreye giden Seda Sayan, çok değişik bir duygu içerisinde olduğunu belirtmişti. Umre seyahati sonrası hayata bakış açısının değiştiğini söyleyen bir diğer ünlü de Safiye Soyman, yaşadıklarını kelimeler ile anlatılamayacağını ve her insanın kutsal toprakları görmesi gerektiğini söylemişti. Son dönem içerisinde katıldığı “Survivor” yarışması ile magazin medyasının odağı haline gelen eski manken Ebru Destan’ın da Umre seyahatine eşi ile birlikte gitmesi, oldukça büyük bir merak uyandırmıştı. Bir dönemin olay ismi Gamze Özçelik de Umreye gidenler arasında. Şarkıcı Kibariye de Umre seyahati yapan ünlülerden biri.

Genç kızların sevgili eski manken, yeni sinema ve dizi oyuncusu Kenan İmirzalioğlu da Umre ziyareti yapan ünlülerden. Ayrıca sürekli ölüm ve diğer dünya ile ilgili espriler yapan meşhur komedyen Cem Yılmaz, kutsal toprakları 10 günlük Umre gezisi ile görenler arasında. MFÖ grubunun efsane ismi Mashar Alanson ve sinema filmlerinin aranan jönü olan Tolga Sayışman da umreye giden ünlüler listesinde yer alan isimlerden. Ozan Güven ve Seray Sever de her ne kadar halk tarafından bilinmese de, kutsal topraklardaki ruhani yolculuğa katılan ünlüler arasında. Umreye giden ünlüler listesinde Seren Serengil’den, Kurtlar Vadisi dizisinin vazgeçilmez karakteri Polat Alemdaroğlu’nu canlandıran Necati Şaşmaz gibi şaşırtıcı isimler de yer almakta. Futbol camiasından da Emre Belezoğlu, Hamit Altıntop ve hatta Avrupa futbolunun starlarından Ribery de dahil olmak üzere, birçok futbolcu Umreye ziyareti yapmıştır.